Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Seks portrætter i én ramme. Alle sign. monogram samt dateret. Blyant samt tusch på papir. Bladstørrelse 8×11–16×12.
Fremstår med patina, herunder gulnet papir. Nogle mærker hidrørende fra fugt samt syrepletter. Nogle trykfolder samt hjørne/kanter med slitage.
Moderne kunst og design, 3. august 2021