2312/11
Russisk ikon med firopdelt billedfelt. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 17. årh. 30,5×24.
Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag