2312/​11

Russisk ikon med firopdelt billedfelt. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 17. årh. 30,5×24.

Ridser og mærker. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK