1835/90
Rococo spillebord af mahogni med indlægning af frugttræ, opklappelig plade, ben med jetonskuffe. Ca. 1800. H. 74. L. 105. B. 55. Udslået L. 77. B. 77.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Mindre finérskader.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag