2119/986
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Myren”. Et sæt på otte stole med ben af stål, sæde og ryg af blålakeret træ. Model 3100. Designet 1952. Udført hos og mærket Fritz Hansen, 1998. (8)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En med manglende sko.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud