2014/885
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra serien “Den nye japanpapir-mappe”. Sign. PK 83. Litografi. Bladstørrelse 62×56.
Litteratur: Wivel nr. 43.
Mindre folder og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
46 bud