2138/346
Kinesisk vifte dekoreret med arkitektur i landskab. Akvarel og tush på papir. Betegnet Qian Weicheng. 18/19. årh. Lysmål 15,5×48 cm. Afmonteret og i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag