2125/6004
MATADOR: “Nationaltidende” dateret den 8. april 1940. 62×40 cm.
Nærværende effekt har været anvendt som rekvisit i Matador-serien.
Optræder i episode 16, “Lauras store dag”. Vises 30:54 minutter inde i episoden.
Brugstegn. Slitage. Noget gulnet.
Matador memorabilia, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud