2423/1142
Lapis- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med udskåret lapis lazuli og talrige enkeltslebne diamanter på i alt 0,90 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 17 g. Str. 49. Ca. 2005.
Hartmann's certifikat nr. 17361 medfølger. Forsikringsvurdering i 2007 DKK 31.000,-
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 5. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud