2124/​331

En kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster på cafe au lait-farvet grund. Låg af træ. 19.-20. årh. H. ekskl. låg 22.

Låg mangler lågknop, hak på kanten. Mindre kanthak langs halsrand.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag