1921/​1103

Shamballa

Safir- og diamantarmbånd af knyttet snor prydet med otte safirperler og seks brillantslebne diamanter, henholdsvist monteret i tre delvist udskårne perler af sterlingsølv. Justérbar størrelse.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 22. maj 2019

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK