1921/1103
Safir- og diamantarmbånd af knyttet snor prydet med otte safirperler og seks brillantslebne diamanter, henholdsvist monteret i tre delvist udskårne perler af sterlingsølv. Justérbar størrelse.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag