Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Cobra Bulletin” pour la coordination des investigations artistiques No. 1. Bruxelles 1949 med fire litogtaografier af Asger Jorn, Ejler Bille and Carl-Henning Pedersen. Tryksign. 31×25.
Papiret er gulnet. Håndteringmærker. Orig. omslag mangler.
11 bud
806575 | ||
975026 | ||
806575 (Autobud) | ||
975026 | ||
806575 (Autobud) | ||
102054 | ||
806575 (Autobud) | ||
102054 | ||
806575 (Autobud) | ||
576 | ||
806575 |