I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med en brudekrans. Sign. Z. Bernburg 16–12-55. Olie på træ. 13×18.
Antageligt udført af Sarline (Zerline) Magnus født Bernburg (København 1835 – Kaliningrad, Rusland 1920).
Enkelte minimale afskalninger ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
27 bud