12040/61
Frants Henningsen (f. København 1850, d. sst. 1908)
Studie af en hest. Sign. FH. Betegnet verso “Fra samlingen på Frederiksdal”. Olie på lærred. Lysmål 49×69. Rammemål 68×88.
Et hul på ca. 1,2 cm og 2 overfladeridser.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag