1946/422
Rørformet prismelysekrone med stel af forgyldt messing. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. Elektrisk. H. 80. Diam. 45.
Stel med patina. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations funktionsduelighed.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag