1946/​422

Rørformet prismelysekrone med stel af forgyldt messing. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. Elektrisk. H. 80. Diam. 45.

Stel med patina. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations funktionsduelighed.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK