Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Solnedgang over havet. Sign. J. P. Olie på lærred. 63,5×78.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 37, 1953 nr. 99.
Rensning anbefales. OBS: Skade på øverste del af rammen.
1052663 |