Hvalroskranie samt underkæbe, Odobenus rosmarus, med to stødtænder. Vægt 11300g. Stødtænder L. ca. 55 cm.
Tro og love erklæring foreligger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Revner. Stødtænder sidder løst.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
19 bud