J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Musikeren Niessen” og “Dons”. Tryksign. J.F.W., hhv. 50 og 51. Litografier. Lysmål 67×52 og 61×81. (2)
Litteratur: Schultz: “Willumsens grafik”, 1961, nr. 193 og 195
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 20. august 2019