2009/317
Tre par franske “tasse litron” kopper og sukkerskål af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster. 19. årh. Sukkerskål H. 14. Diam. 10. (4)
En kop med revne. En kop med restaureret hank. En med mindre brændingsrevne på hank. En underkop med hårrevne. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag