11947/156
Marianne Høst (f. Thisted 1865, d. Saunte 1943)
Marianne Høst: Interiør fra en kirke. Usign. Olie på lærred. 53×49,5. Uindrammet.
Gulnet fernis. Overfladesnavs og småskrammer.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag