2049/​7020

Et par figurer af udskåret patineret træ. Senufo folket, Elfenbenskysten. H. eks. stand 19 og 27 cm. (2)

Proveniens: Ex. Fransk privatsamling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK