2049/7020
Et par figurer af udskåret patineret træ. Senufo folket, Elfenbenskysten. H. eks. stand 19 og 27 cm. (2)
Proveniens: Ex. Fransk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag