2005/227
Beiderwand vægtæppe, vævet i brunt med figurer, fugle, heste, træer, blomster og bladværk i relief. 19. årh. 164×98.
Slitage langs kanter. Plettet.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag