2232/64
Louis Gurlitt (f. Altona 1812, d. Naundorf 1897)
Parti fra Modum i Norge med Granfos i forgrunden. Usigneret. Olie på lærred. 29×45.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag