2144/108
Fransk kandelaber af bronze, stamme støbt i form af to gratier holdende vase med tre lysrame, base støbt med bladguirlande og profilportræt i kartouche. 19. årh. H. 79.
Top mangler. Ir ved den en graties hånd og på basens fødder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud