2426/​551

Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)

“Manden fra Paris”, 1978. Sign. Alb. Bertelsen; Sign. Albert Bertelsen 1978 på bagsiden. Olie på lærred. 50×30.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

27.000 DKK

18 bud

232847 27.000 DKK
838145 (Autobud) 26.000 DKK
1061271 25.000 DKK
838145 (Autobud) 24.000 DKK
1061271 23.000 DKK
838145 22.000 DKK
1061271 21.000 DKK
883998 (Autobud) 20.000 DKK
1061271 20.000 DKK
883998 19.500 DKK
1159488 19.000 DKK
808936 (Autobud) 18.500 DKK
1159488 18.500 DKK
808936 (Autobud) 18.000 DKK
1159488 17.500 DKK
808936 (Autobud) 17.000 DKK
1159488 16.500 DKK
808936 16.000 DKK