2043/​988

Dansk møbeldesign

Cirkulært sofabord med top af teak og ben af eg, kehlet kant. Udført hos Anton Kildeberg. 1960erne. H. 50,5. Diam. 92,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte vandskjolder.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK