1950/120
To kinesiske fade af porcelæn, dekorerede i blå med rådyr i landskab. 18. årh. L. 29,5 og 33. (2)
Mindre kanthak. Det mindste fad med krakeleriger og sprungne glasurbobler på undesiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag