2023/868
Dansk snedkermester
Bænk af mahogni. Upolstret. Udført 1930'erne. H. 77. L. 131. D. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Revne øverst på ene ben. Stort afslag på ene agterstav. Bænken kræver restataurering, herunder ny polstring.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud