2118/934
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
Skab af teak opsat på runde ben. Front med to jalousilåger, bag hvilke hylder. Udført hos Søborg Møbler. H. 89. B. 90. D. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ben afskåret.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud