2415/​179

Et par engelske flaskebakker af pletsølv med monteringer af træ samt engelsk kammerstage af pletsølv. 20. årh. Diam. 12,5 cm. og 17 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flaskebakker bl.a. med platter på træ og kammerstage med bl.a. tinreparationer og buler på lyseslukker.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag