1413/1695
Et par engelske lysestager af sterlingsølv, snoede stammer. Mester Sanders & MacKenzie, Birmingham, 1904. H. 21. Udfyldte. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Den ene stage er forkortet ved hovedet.
Varia, 27. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud