2432/196
Serveringsbakke af sølvplet, profileret fane støbt med muslingeskaller, blomster og bladværk, i siderne hanke. 20. årh. L. 89. B. 58.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag