To kinesiske segl af fedtsten i tianhuang stil, ravfarvet skåret med henholdsvis landskab med digt og lotusblade med frø og insekt. Qing 19. årh. H. 6,5 og 7 cm. Placeret i lille vitrine. (2)
Budgivning på dette katalognummer kræver forudgående registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, fremvisning af billedlegitimation samt indbetaling af depositum på 50.000 DKK på forlangende. Registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, billedlegitimation og depositum skal være Bruun Rasmussen Kunstauktioner i hænde senest fredag den 24. november. Kontakt venligst Bruun Rasmussen herom via e-mail: bids@bruun-rasmussen.dk eller tlf.: +45 8818 1013.
Asiatisk kunst, 29. november 2017