2416/1152
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
“Torun” armring af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. Dessin 204. B. 6 mm. Indvendig diam. 5,7 cm. Str. S.
Ny pris DKK DKK 2.950,-
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser.
Smykker og Fashion, 17. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud