2103/887
Ubekendt møbeldesign
Trefløjet skærm af bambus og rattan. 1930–40'erne. H. 179. B. 52/156.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle defekter og brændemærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag