1908/1516
Skønvirke opsats af hammerslået sølv. Ej mesterstemplet, 1919. Vægt ca. 662 gr. H. 20. L. 26,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En anelse skæv.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud