Feodor Vasilievich Sychkov (f. Kochelaevo 1870, d. Saransk 1958)
“Forår”. Russisk landskab ved tøvejr med legende børn ved et vandløb. Sign. F. Sychkov 1933 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 66×94.
Proveniens: Dansk privateje.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russian@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst, 7. december 2020