2040/16
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sommer ved et åløb ved en gård. Sign. P. Mönsted. Sæby 1931. Olie på lærred. 35,5×50,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag