2435/​575

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Øresund”. Cirkulært udtræksbord af eg med to underliggende foldbare tillægsplader. Udført hos Karl Anderson & Söner. H. 72. Diam. 130. L. 216. (3)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?