Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Marine med store sejlskibe nær en kyst en stille dag. Sign. Carl Baagøe 1861. Olie på lærred monteret på lærred. 24,5×36.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 729, 2004 nr. 1437.
Mindre krakeleringer og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
13 bud