1644/​1538

Væghængt hollandsk reklameskab af metal med litograferet motiv samt tekst “Ka-Aba de Plantagedrank, versterkend genotmiddel smaakt als chocolade”. Ca. 1950. H. 41. B. 24. D. 14.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Rusten. Tyndslidt på bagsiden.

Varia, 3. november 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
750 DKK