1644/1538
Væghængt hollandsk reklameskab af metal med litograferet motiv samt tekst “Ka-Aba de Plantagedrank, versterkend genotmiddel smaakt als chocolade”. Ca. 1950. H. 41. B. 24. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Rusten. Tyndslidt på bagsiden.
Varia, 3. november 2016
Vurdering
Hammerslag