2146/​940

Michael Bang (f. 1944, d. 2013)

”Hjertevase”. Tre vaser af klart og farvet glas, delvist belagt med bladguld. Én sign. HG 2000, MB, 3876D. Udført hos Holmegaard. H. 15,5–16. (3)

Få brugsspor.

Moderne kunst og design, 16. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK