2146/940
Michael Bang (f. 1944, d. 2013)
”Hjertevase”. Tre vaser af klart og farvet glas, delvist belagt med bladguld. Én sign. HG 2000, MB, 3876D. Udført hos Holmegaard. H. 15,5–16. (3)
Få brugsspor.
Moderne kunst og design, 16. november 2021
Vurdering
Hammerslag