1436/1634
Bonbonniere samt to prydopsatse af porcelæn, dekorerede i farver og guld med hyrdescener og amoriner. Bonbonniere med Faux Sèvres mærke. Frankrig 19./20. årh. H. 9,5–19 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge opsatse med ødelagte lågknoppe.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag