1436/​1634

Bonbonniere samt to prydopsatse af porcelæn, dekorerede i farver og guld med hyrdescener og amoriner. Bonbonniere med Faux Sèvres mærke. Frankrig 19./20. årh. H. 9,5–19 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge opsatse med ødelagte lågknoppe.

Varia, 4. september 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK