2413/108
Bertel Thorvaldsen, efter
“Natten”. Relief af støbt gips, bagside med krog til ophæng. Udført for Thorvaldsens Museum. Diam. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud