Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Livet i skoven”. Sign. Scherfig 1964, 50/250. Litografi i farver. Lysmål 59×42.
Literatur: Lamberth: Kat. nr. 3, gengivet s. 8.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Passepartout med syrepletter.
11 bud
246527 | ||
842750 (Autobud) | ||
246527 | ||
842750 (Autobud) | ||
246527 | ||
842750 (Autobud) | ||
246527 | ||
842750 (Autobud) | ||
1149504 | ||
842750 | ||
902186 |