1920/1511
Et par empire stager af forgyldt bronze, rund, let konisk stamme, støbt med ornamentik, hvorpå to lysarme i form af karyatider med svanekroppe. Runde fodstykker. Frankrig 19. årh.s begyndelse. H. 26,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor. Udfyldte.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag