2450/606
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Sæt på otte armstole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model 431. Udført og mærket hos Sibast Furniture. (8)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med slitage, pletter og smuds.
Vurdering