1423/1520
Fransk Louis XVI barometer med termometer af forgyldt træ, rigt udskåret med bladværk og rocailler. Sign. Cappy Fecit. 18. årh. H. 108.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afskalninger i forgyldning samt enkelte retoucheringer.
Varia, 5. juni 2014
Vurdering
Hammerslag