1423/​1520

Fransk Louis XVI barometer med termometer af forgyldt træ, rigt udskåret med bladværk og rocailler. Sign. Cappy Fecit. 18. årh. H. 108.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afskalninger i forgyldning samt enkelte retoucheringer.

Varia, 5. juni 2014

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK