2148/528
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Et spil og erotiske forviklinger”. Sign. Sven Dalsgaard, 1949. Olie på lærred. 75×57.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud