2131/812
Dansk snedkermester
Et par øreklapstole med ben af bejdset fyrretræ og bejdset bøg. Betrukket med hhv. grøn, stribet velour og grøn uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Senere monteret forben. Betræk med pletter, smuds og slitage.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud